Písmeno Q: QR kód

Autor: Jandl | 16.8.2011 o 15:53 | Karma článku: 5,65 | Prečítané:  1614x

QR kód je tá štvorcová vec, čo vyzerá ako zložitejší čiarový kód a v podstate aj presne rovnako funguje. Ak máte aspoň trochu modernejší telefón s pripojením na internet, QR kód vám môže poslúžiť na veľmi veľa vecí, ak taký telefón nemáte, poslúži vám zrejme iba na tú jednu.

Krátky zoznam toho, čo sa s QR kódom dá robiť, obsahuje napríklad toto: QR kód vás po naskenovaní mobilom presmeruje na stránky, kde sa dozviete strašne veľa užitočných informácií. QR kód umiestnený v centre mesta vám povie, kde sa nachádzate a ako sa dostanete tam, kam chcete ísť. Cez QR kód sa dokonca môžete v reálnom čase pozrieť, aké počasie je v tom chorvátskom letovisku, na ktoré sa chystáte vyraziť. (Najmä nechoďte v sobotu nadránom, vtedy idú všetci a všade sú zápchy.)

Technologicky teda neexistuje obmedzenie. S QR kódom sa dá urobiť prakticky hocičo. Jediný problém je v tom, že nech je ružový alebo modrý, väčší alebo menší, stále je to QR kód, štvorcové niečo, čo sa veľmi meniť nemôže a teda musí stále vyzerať približne rovnako. Ste si mysleli. To nevadí, mysleli si to skoro všetci, teda okrem nás.

My sme prostredníctvom QR kódu ukázali vlastnosti rôznych modelov Seatu. Spravili sme to tak, aby každý kód demonštroval to, na čo sa každý model hodí najlepšie, a aby aj zároveň ako klasický kód fungoval. A toto je najlepšia časť: náš nápad sa úplne páčil každému, komu sme ho ukázali a všetci teraz rozmýšľajú, ako ho napodobniť bez toho, aby ho skopírovali.

 

QR_Ibiza.jpg

 

 

QR_Leon.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne, ponuku predložili Číňania a skupina slovenských miliardárov.

KOMENTÁRE

Úbohá stredná trieda, tá sa vo Ficovom vlaku nevezie zadarmo

Ak sa niektorí chcú mať závratne dobre, musia sa tí ostatní mať horšie.

KOMENTÁRE

Ako o tridsať rokov rozvrátim našu spoločnosť

Moderné demokracie sa premenia na vlády starých.


Už ste čítali?