Ako propagovať Wikipediu

Autor: Jandl | 11.11.2011 o 15:50 | Karma článku: 4,69 | Prečítané:  1021x

Rubrika „Dnešný deň v histórii" obsahuje koniec prvej svetovej vojny, narodenie Kurta Vonneguta a smrť Jásira Arafata. Tak vraví Wikipedia.

Wikipedia je užitočná, aj keď diplomovku vám napíše iba na niektorých univerzitách. Je však plná (ne)potrebných informácií, ktorými disponuje niekto iný a chce sa o ne podeliť. V našom internom poradovníku s prehľadom vedie toto heslo.

Spravili sme peknú a dobrú vec. Keďže Wikipedia stále potrebuje nových autorov, ktorí na ňu budú vkladať tony rôznych textov, vymysleli sme pre českú a slovenskú pobočku kampaň, ktorá bežných ľudí vyzývala k tomu, aby sa s Wikipediou podelili o informácie v tej oblasti, v ktorej sú práve oni odborníkmi.

 

wiki-297x210mm_SK.jpg

 

wiki-297x210mm_SK2.jpg

 

wiki-297x210mm_SK3.jpg

 

 

Dopadlo to viac než dobre. Keď sme sa začiatkom roka stali prvou slovenskou reklamnou agentúrou s printovou kampaňou v najprestížnejšom svetovom reklamnom periodiku Luerzer´s Archive,  nemysleli sme si, že sa nám tento úspech ešte v tomto roku podarí zopakovať. Ale – podarilo sa. Aj Wikipedia sa do Luerzer´s Archive dostala. Nad všetkými ostatnými teda vedieme už 2:0.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Toto už je vojna civilizácií

Prvé Trumpove dni v úrade favorizujú skeptické predpovede.


Už ste čítali?