Medzinárodný deň boja proti AIDS

Autor: Jandl | 1.12.2011 o 16:15 | Karma článku: 3,17 | Prečítané:  1096x

Prvého decembra si každý rok pripomíname deň boja proti AIDS. Je to ušľachtilé, aj keď boj proti AIDS je, samozrejme, behom na dlhú trať a skôr ako jeden deň s ním treba bojovať stále. V rokoch 1981 - 2005 si epidémia predsa vyžiadala vyše 25 miliónov obetí.

Hoci sa situácia medzičasom zlepšila a s HIV sa dá relatívne dlho a takmer plnohodnotne žiť - viď Magic Johnson - podľa odhadov je vírusom HIV nakazených vyše 30 miliónov ľudí na celom svete. Väčšina z nich nemá ani z desatiny také finančné zdroje a prístup ku starostlivosti ako Magic.

Prvý medzinárodný deň boja proti AIDS bol vyhlásený na 1. decembra 1988 a jeho nosnou témou bola komunikácia. Témy sa odvtedy na ročnej báze obmieňajú - témou tohoročnej kampane je Getting to zero, čiže dostávanie sa na nulu a rovnaká téma je plánovaná aj na roky 2012 -2015. Ak by sme chceli byť sarkastickí, čo samozrejme nechceme, povedali by sme, že toto je téma, ktorá poslúži ešte niekoľko (desiatok) ďalších rokov.

A teraz vážne: upozorňovanie na nebezpečenstvo a zdôrazňovanie prevencie a ochrany je pekná a potrebná činnosť, o ktorej vznikli desiatky kampaní. My sme vybrali tie, ktoré nás zaujali najviac, a je len zhodou náhod, že hneď prvý print je dielom nášho kreatívneho riaditeľa.

 

paulie.jpg

 

mrhilter.jpg

 

mtv_backseat.jpg

 

 

Jemne dráždivé, ale určite pôsobivé a zábavné je aj toto video:

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Toto už je vojna civilizácií

Prvé Trumpove dni v úrade favorizujú skeptické predpovede.


Už ste čítali?