Písmeno F: festivalová sezóna

Autor: Jandl | 28.6.2011 o 13:56 | Karma článku: 3,89 | Prečítané:  1065x

Máme dve správy, jednu dobrú a druhú zlú. Tá dobrá znie, že začínajú prázdniny. Ta zlá, že v najbližších dvoch mesiacoch budete mať na krku svoje deti. Budú sa flákať. Môžu mať brigádu, ale aj tak sa budú. Aj my sme sa. A čo je horšie, zrejme budú chodiť na festivaly.

S festivalmi sa aj nám viaže kadečo. Vtedy na záchode, napríklad. Slávny film. Alebo tá pesnička. Najmenej stokrát som ti vravela, nepi to pivo s rumom. Legendárny refrén. To len aby ste vedeli, čo budú tie vaše deti robiť.

Hoci sú letné hudobné festivaly semenišťom zloby a uvoľnenej morálky (a to sme ešte nespomenuli drogy ani hlasnú hudbu), plagáty k nim bývajú z toho lepšieho, čo grafika ponúka. Väčšinou farebné, pútajúce pozornosť, prepracované do detailov a zároveň poskytujúce informáciu, čo asi tak od toho festivalu môžete očakávať. Aby ste náhodou neskončili na festivale krátkych filmov o vysokých peciach.

 

Toto je dobrý príklad

passtages1.jpg

 

 

Dá sa to aj inak, minimalisticky. Načo komplikované obrázky, keď to vieme povedať jedným párom slúchadiel.

 

cabaret-electronico4.png

 

 

Nuž a potom je tu, ako vždy, smutná kategória nepodarkov. Ushuaia je v Argentíne (vraví kolega Wiki), majú tam hory a festival horských filmov. V roku 2008 spravili celkom pekný plagát, aha.

 

Festival_SHH2.jpg

 

Potom sa však niečo muselo stať (žeby sklamanie z futbalových majstrovstiev?), lebo inak si skutočne nedokážeme vysvetliť, čo ich viedlo k tomu, aby o rok neskôr pripravili plagát, ktorý je pomerne slušným gýčom. Zákulisné informácie hovoria, že na vybielenie vodopádu bolo použitých vyše tisíc litrov Sava. Západ Slnka zas pôvodne pochádza z už spomínanej klasiky Vtedy na záchode.


Shh____Festival_2009_by_hldg3.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?