Písmeno J: Pomätení Japonci a Arnie Schwarzenegger

Autor: Jandl | 19.7.2011 o 17:11 | Karma článku: 4,63 | Prečítané:  1295x

Pointu si prezraďme hneď na úvod: čo majú spoločné Japonci a Arnold Schwarzenegger? Radi robia zvláštne veci. Veľmi zvláštne.

Náš skúsenejší kolega, ktorý v Japonsku strávil nejaký čas, napríklad tvrdí, že základom fungovania celého cisárstva sú zvláštne komixy a dlhý zástup ďalších zvláštnych vecí, ktoré sú tu a teraz nepublikovateľné. Možnosti internetu sú však neobmedzené a večery dlhé, takže kto vie, ten vie, kto chce, zistí a kto nechce, ten bude mať najväčší pokoj.

A potom Arnold Schwarzenegger. Chcete vtip? Tu je:

Stretnú sa Seagal, Stallone a Schwarzenegger. Seagal vraví, chlapi, zistil som, že kedysi v Európe žili hudobní skladatelia a ľudia si ich pamätajú doteraz. Možno by sme si aj my mali dať mená podľa nich a ľudia by na nás nezabudli. I´ll be Beethoven.

Stallone sa radostne pridá a hovorí I´ll be Chopin.

Zamyslí sa aj Arnold a nakoniec nemeckou angličtinou skonštatuje: I´ll be bach.

Arnold spravil veľa zvláštnych vecí a ľudia mu ich všetky uverili. Verili mu, že dokáže v rámci rozcvičky zabiť päťdesiat záporákov, o pár rokov zase to, že je policajtom v škôlke a vrchol prišiel, keď mu uverili, že on, republikán, bude dobrým guvernérom v liberálnej Kalifornii a to až tak veľmi, že ho zvolili rovno dvakrát.  Že má nemanželské dieťa a desaťročný vzťah so svojou domácou, mu uverili tiež, aj keď skúšal tvrdiť, že to nie je pravda.

A kde sa nám to spája?

Hollywoodski herci si bežne zvyknú privyrábať tým, že účinkujú v japonských reklamách, lebo im Japonci veľa zaplatia a ešte viac ich zbožňujú. My k japonskej reklame dokážeme povedať len toľko, že jej vôbec nerozumieme, lebo je svetom mimo nášho sveta. Ak by sme ale mali určiť nejaké zásady, je v nej dôležité veľa kričať a nezabudnúť na neónové farby. Rozumieť vlastne nie je čomu, veď Arnold Schwarzenegger hovoriaci po japonsky je aj tak jednou z najstrašidelnejších vecí, ktoré vás na tom internete môžu postretnúť. Aha:

 

 

 

 

Dáva vám to zmysel? Tak to sa máte.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?