Ako rýchlo plynie čas?

Autor: Jandl | 22.11.2011 o 15:14 | (upravené 22.11.2011 o 15:22) Karma článku: 3,22 | Prečítané:  1063x

Práve dnes sme sa dočítali, že ak vám niekto povie „pred dvadsiatimi rokmi“ a vám sa v mysli vynoria roky osemdesiate, ste starí.

Ak si navyše pamätáte, čo sa pred tými dvadsiatimi rokmi dialo a pripadá vám, že to všetko bolo iba nedávno, ste starí tiež. Na druhej strane, ak si spred tých dvadsiatich rokov už nič nepamätáte, vtedy ste  úplne najstarší.

Tu je niekoľko príkladov:

Pamätáte si, keď boxoval Tyson? Pokojne to môže byť aj dvadsaťpäť rokov.

Pamätáte si, keď zomrel Zátopek? Tak to je rokov jedenásť.

A Toy Story si pamätáte? Od jej uvedenia dnes uplynulo 16 (slovom šestnásť !) rokov. Bola to vtedy dosť veľká sláva, pretože išlo o prvý celovečerný animovaný film vyrobený na počítačoch. Bolo to v dobe, keď väčšina z nás počítač nemala a ak, tak prinajlepšom 486. O internete nepočul len tak hocikto, aspoň na Slovensku určite nie.

 

 

 

Odvtedy sa, samozrejme, mnohé zmenilo, z časti aj preto, že tých šestnásť rokov naozaj prešlo. Celovečerné animované filmy sa prakticky výlučne vyrábajú už len na počítačoch a nikto na tom nič zvláštne nevidí. Počítačové animácie sa medzičasom stali regulárnou súčasťou reklamy, ako napríklad v tomto nádhernom spote pre Hondu

 

 

 

 

Aj táto reklama pre český Vodafone je vlastne veľmi milá a nič zvláštne by na nej nebolo, nebyť toho, že vonku je, pokiaľ vieme, stále november, a tento spot určený na budúcu Veľkú noc je vonku tiež. Čas plynie, našťastie, rýchlo.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?