Medzinárodný deň boja proti AIDS

Autor: Jandl | 1.12.2011 o 16:15 | Karma článku: 3,17 | Prečítané:  1115x

Prvého decembra si každý rok pripomíname deň boja proti AIDS. Je to ušľachtilé, aj keď boj proti AIDS je, samozrejme, behom na dlhú trať a skôr ako jeden deň s ním treba bojovať stále. V rokoch 1981 - 2005 si epidémia predsa vyžiadala vyše 25 miliónov obetí.

Hoci sa situácia medzičasom zlepšila a s HIV sa dá relatívne dlho a takmer plnohodnotne žiť - viď Magic Johnson - podľa odhadov je vírusom HIV nakazených vyše 30 miliónov ľudí na celom svete. Väčšina z nich nemá ani z desatiny také finančné zdroje a prístup ku starostlivosti ako Magic.

Prvý medzinárodný deň boja proti AIDS bol vyhlásený na 1. decembra 1988 a jeho nosnou témou bola komunikácia. Témy sa odvtedy na ročnej báze obmieňajú - témou tohoročnej kampane je Getting to zero, čiže dostávanie sa na nulu a rovnaká téma je plánovaná aj na roky 2012 -2015. Ak by sme chceli byť sarkastickí, čo samozrejme nechceme, povedali by sme, že toto je téma, ktorá poslúži ešte niekoľko (desiatok) ďalších rokov.

A teraz vážne: upozorňovanie na nebezpečenstvo a zdôrazňovanie prevencie a ochrany je pekná a potrebná činnosť, o ktorej vznikli desiatky kampaní. My sme vybrali tie, ktoré nás zaujali najviac, a je len zhodou náhod, že hneď prvý print je dielom nášho kreatívneho riaditeľa.

 

paulie.jpg

 

mrhilter.jpg

 

mtv_backseat.jpg

 

 

Jemne dráždivé, ale určite pôsobivé a zábavné je aj toto video:

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?